MICROSOFT na konferenci „SMART HOME ve světě Internetu věcí“

Tisková zpráva

Teoreticky i prakticky,
představte si, že se staráte o budovu, která má už něco za sebou, ale rádi byste věděli, co se v budově děje a je důležité pro údržbu. Moderní budovy mají senzorové sítě, abyste mohli ovládat topení a ventilaci podle potřeby, abyste věděli, že někdo otevírá, co by otevírat neměl, že se ve sklepení hromadí voda a čerpadlo nefunguje, že se změnilo nastavení ventilů, atd.
Dodatečně vytvořit senzorovou síť je však finančně velmi náročné. Podle společnosti Texas Instruments tvoří 20%-80% nákladů na monitorování budov jejich „zadrátování“ Další náklady pak tvoří servery, které budou informace ze senzorů vyhodnocovat, posílat varování a případně i ovládat zařízení v budově.

V přednášce na Konferenci SMART HOME uvidíte jeden z možných způsobů, jak tento problém vyřešit. Pan BECHYNSKÝ ze společnosti MICROSOFT nám formou praktické ukázky předvede, jak pomocí bezdrátové Sub-1GHz sítě a služby Microsoft Azure IoT Suite můžete tento problém vyřešit s přijatelnými vstupními i provozními náklady.

Prezentace je součástí 1. bloku konference, který představí „chytré bydlení“ v kontextu Internetu věcí. Konference je akreditována ČKA a ČKAIT v rámci Celoživotního vzdělávání.

Více informací, kompletní PROGRAM a REGISTRACI najdete zde: achb.cz/konference/

Konference_SmartHome_banner_300x300
O sdružení Asociace chytrého bydlení

Asociace chytrého bydlení (ACHB) je nezávislé sdružení odborníků a firem v oblasti chytrého bydlení a moderních technologií. Jednou z činností sdružení je osvěta laické i odborné veřejnosti v těchto oblastech. Členové sdružení a od roku 2013 účastní veletrhů, seminářů či konferencí tématu chytrého bydlení. Vizí „Asociace chytrého bydlení“ je sdružovat odborníky z oblasti inteligentní elektroinstalace, architektury, audio-video techniky, klimatizací a rekuperací, domácích spotřebičů, kamer, zabezpečovacího systému, osvětlení, atd., kteří mají zájem podporovat a šířit myšlenku chytrého bydlení.