T-mobile zveřejnil první statistiky produktu „Chytré auto“

  • Nejčastěji se jezdí mezi 15-16 hodinou
  • Notifikaci o konkrétním typu poruchy dostalo 53 % vozů
  • Z Prahy je 50 % uživatelů
  • Akční cena 1 449 Kč prodloužena do 31. 3. 2017

T-Mobile přináší ve spolupráci s kanadskou společností Mojio zajímavá provozní čísla Chytrého auta. Statistiky z tohoto řešení, které pořídili z 81 % muži ve věku přes 40 let, ukazují, že průměrné stáří vozidla s instalovaným zařízením je 6 let a 8 měsíců. Nejvíce exponovaným časem pro jízdu je 15-16 hodina, přičemž průměrná jízda trvá 42 minut. Celkem 53 % vozů nahlásilo některou z poruch. Při letošních extrémně zimních teplotách se není čemu divit, mezi vygenerovanými poruchami tak nechybí vybité baterie nebo například i kabel překousaný od myši.

Nezahálíme a intenzivně pracujeme na dalším vývoji, bezpečnost a komfort uživatelů je naší prioritou. Zákazníky v budoucnosti čekají zajímavá vylepšení, aplikace Motion dozná změn na přelomu února/března. Už nyní ale máme novinky: existují další dvě aplikace – eParkomat, která pomůže s parkováním, a IFTTT propojující Chytré auto s chytrou domácností,“ vysvětluje Otakar Mráz, manažer kategorie a produktů T-Mobile, který projekt Chytrých aut v T-Mobile od samého začátku vedl.

Velmi zajímavá promo cena zařízení 1 449 Kč se smlouvou na 2 roky byla prodloužena do 31. 3. 2017. Běžná cena od dubna bude 2 599 Kč, v předplacené sadě s provozem na rok přijde řešení na 3 499 Kč. V aktivacích převažují velká města, 50 % uživatelů je z Prahy.

Ze zpětné vazby od zákazníků obecně vyplývá, že vnímají zařízení jako posílení své vlastní bezpečnosti i bezpečnosti svého vozu. Mezi raritami se objevila také informace uživatele, který díky aplikaci doložil policii informaci o tom, že v konkrétní čas nemohl spáchat údajný přestupek, protože byl se svým vozem na cestě v jiném koutu republiky.

Uživatele a další potenciální zájemce jistě potěší, že některé pojišťovny nabízejí individuální slevu na havarijní pojištění za nadstandardní zabezpečení vozu, mají-li toto zařízení instalované ve svém voze. Patří mezi ně mimo jiné i Kooperativa a Generali.

Více informací na www.t-mobile.cz/chytre-auto

Zdroj