IoT produkty

STM LoRa Discovery Kit – název říká vše

Nové evaluační kity od ST Microelectronics pro vývoj LPWAN aplikací.

Nízká cena a spotřeba jsou charakteristickými rysy všech zařízení pro LPWAN. Stejný cenový trend se objevuje také u vývojových prostředků. Není to dávno, kdy cena vývojového kitu pod 100 dolarů vypadala podezřele nízká. U LPWAN to nikoho nepřekvapí, zvlášť, pokud trh požaduje moduly pro nody s výslednou cenou v řádu jednotek dolarů. Dva nové kity v nabídce ST Micro se nabízí za $46,50 v případě LoRA Discovery Kitu a $25 pro I-Nucleo-LRWAN.

LoRa Discovery Kit, celým jménem B-L072Z-LRWAN1 STM32 LoRa Discovery kit není zas až tak úplně nový a originální, v ST Micro si pro něj půjčili modul s méně nápaditým názvem CMWX1ZZABZ od firmy Murata. Ta objevila potenciál LPWAN o něco dříve, vstoupila do LoRA Alliance a začala vyvíjet vlastní moduly. Pro ně využívá architekturu MCU právě od ST Microelectronics a RF část řeší transceivery známého Semtechu. V tomto případě bychom v pouzdře 13×12 mm našli MCU STM32L072CZ a obvod SX1276 pro rádio. K MCU patří také AD převodník, 16-bitový timer, rozhraní LP-UART, I2C, SPI a USB 2.0 FS. Pro vývoj lze využít knihovny. Na kitu je zajímavé zejména to, že jej lze rozšířit o další desky z rodiny STM32 Nucleo a Arduino. Přestože hardware teoreticky zvládne protokoly pro LoRa i Sigfox, ST Micro jej nabízí pouze se ST LoRaWAN protocol stack (I-CUBE-LRWAN).

Zároveň s kitem byla na trh uvedena rozšiřující deska I-NUCLEO-LRWAN1 ($25.00) pro STM32 Nucleo a Arduino kity, která jim přidává možnost komunikace přes LoRa/FSK/OOK (Frequency-Shift Keying/On-Off Keying) aplikace. Zde je základem modul USI s MCU STM32L052T8 a RF obvodem Semtech SX1272. Výbava je opravdu zajímavá: 3 osý akcelerometr, senzory tlaku, teploty a vlhkosti.

www.st.com/stm32-lrwan

Zdroj