PR články

Unicorn College na vlně internetu věcí

Internet věcí patří mezi nejrychleji se rozvíjející oblasti světové ekonomiky. Nejen technologičtí odborníci přitom tvrdí, že jsme teprve na samém začátku revoluce. Není tak těžké uvěřit, že ty největší změny nás teprve čekají.

Názory odborníků a všelijakých analýz odhadujících počet „věcí“ v roce 2020 se značně liší. Ale ať to bude 30 nebo 50 miliard zařízení připojených k internetu, je zřejmé, že oproti současnému počtu dojde k obrovskému boomu.

Na čem se shodnou všichni zúčastnění, to je extrémní nedostatek lidí, kteří budou připraveni vytvářet aplikace a infrastrukturu pro IoT. Vždyť v roce 2015 stále 87 % lidí ani neznalo označení Internet věcí.

Velké nadnárodní společnosti začínají budovat rozsáhlé IoT týmy, ale nedostatek odborníků, provázející celý IT obor, je zde ještě palčivější.

Unicorn College, soukromá vysoká škola, zaměřená na IT a ekonomii je si toho již dlouhou dobu vědoma. A nejde jen o veřejná prohlášení jejího zakladatele Vladimíra Kováře (například zde: https://archiv.ihned.cz/c1-66078360-cesky-unicorn-loni-utrzil-pres-tri-miliardy-a-chce-se-stat-globalni-firmou-jeho-sef-vladimir-kovar-vidi-budoucnost-v-internetu-veci), ale zejména o spoustu konkrétních kroků a projektů věnovaných tomu, aby se studenti v této problematice stali vyhledávanými odborníky.

Mezi prvními vlaštovkami, kde se mohou zájemci s Internetem věcí setkat je víkendová akademie WeCanCode (www.unicorncollege.cz/wecancode), kde se zájemci (a nemusí jít o studenty) mají možnost seznámit v průběhu tematicky laděných sobot s různými technologiemi, přístupy a zařízeními. O atraktivitě akademie svědčí i to, že aktuální běh je již čtvrtý v řadě.

Další znalosti mohou studenti získat v rámci vyučovaných předmětů a dále je rozvíjet v rámci školou podporovaných projektů.

Aktuálně se jedná o dva projekty, které oba mají potenciál reálného uplatnění na trhu. Studenti v nich poznávají nejen izolované technické řešení dané problematiky, ale také širší potřeby IoT řešení, jako je přenos dat a jejich zpracování v cloudu. Důležitá je také schopnost atraktivním způsobem prezentovat získávaná nebo zpracovávaná data. A protože Unicorn College není jen o programování, součástí ucelených projektů jsou i reálné business modely jednotlivých připravovaných řešení.

Prvním z projektů je myHome. Projekt zabývající se automatizací a zabezpečením domácností, který je připravován jako plnohodnotné řešení s potenciálem budoucího prodeje koncovým zákazníkům. Víc informací o projektu najdete třeba zde: https://www.unicorncollege.cz/blog/2017-04-05-myhome.html

Druhým projektem je potom Chytrá farma. Projekt, který poskytuje přínosy IoT a průmyslové automatizace malým farmářům. Projekt, který byl nedávno prezentován na Pardubické univerzitě a jeho reálný ohlas jen uspíšil další vývoj.

Chcete vědět více o propojení světa IT, reálných poznatků z ekonomiky a řízení projektů? Zjistit nejen informace o výuce, ale také o dalších atraktivních projektech, které vznikají ve škole, ale za pár let je možná potkáte jako běžný produkt pro denní užití? Navštivte webové stránky www.unicorncollege.cz nebo se přijďte přesvědčit na vlastní oči, na jeden ze dnů otevřených dveří (https://www.unicorncollege.cz/prijimaci-rizeni/dulezite-terminy.html#events-future). Třeba i vy odejdete s přesvědčením, že se ta vaše, osobní, realita vnímání vysokých škol se právě stala rozšířenou.