IoT produkty

Simple Hardware expanduje, od investorů na Fundliftu očekává 12 milionů

Český výrobce zařízení pro internet věcí Simple Hardware zdvojnásobil kvůli velkému zájmu investorů částku, kterou na svou expanzi do zahraničí shání na portálu Fundlift. Z původního cíle 6 mil. je nyní dvojnásobek, tedy 12mil. Kč. V tuto chvíli investoři projektu poskytli už přes 7,1mil.

Český startup Simple Hardware vyrábějící zařízení a senzory pro Internet věcí zahájil kampaň na portálu Fundlift.cz. Hledá tam investory pro svou další expanzi do zahraničí. Původní plán, sehnat celkem 6 milionů na rozšíření výroby a obchodního týmu, byl dosažen během prosince a zadavatel částku odvážně zdvojnásobil na 12 milionů. Investovat je možné online prostřednictvím investičních certifikátů.

Za poslední 3 měsíce se Simple Hardware podařilo dokončit vývoj a industrializaci nejmenšího zařízení a trackeru pro síť Sigfox s nejdelší výdrží na baterie. Toto zařízení funguje už po celém světě. Dále společnost nastartovala masovou výrobu, zúčastnila se IoT akcí v Německu, JAR a dalších zemích. Uzavřela i spolupráci s pojišťovnou Direct, která oznámila rollout několika nových služeb na základě Simple Hardware zařízení.

Zakladatel Simple Hardware Pavel Sodomka k investicím do rozvoje říká: “Senzory a zařízení, které Simple Hardware vyrábí, pracují v globální síti Sigfox. Ta už pokrývá více, než 55 zemí po celém světě. Po počátečních úspěších při rozjezdu Simple Hardware se tedy musíme soustředit zejména na expanzi do celého světa. Stále totiž platí, že většinu produkce chceme vyvážet za hranice.

Je nám ctí na Fundliftu přivítat český technologický starup Simple Hardware s velmi silným týmem a směřováním do celého světa. Investorům z Fundliftu umožňujeme do tohoto projektu investovat již od 5 tis. Kč a během prvních pár dnů projekt získal přes sto dvacet investorů. Věříme, že další budou přibývat.” dodává za Fundlift jeho CEO Radek Musil.

www.simplehw.eu

Zdroj