Čtvrtý ročník #AimtecHackathon s účastí mezinárodních soutěžících i robotů

Společnost Aimtec pořádá už počtvrté akci #AimtecHackathon, který slibuje rozšířený program, týmy i řečníky ze zahraničí, ale také přítomnost několika robotů. Víkend 8. – 10. 3. 2019 bude v Plzni patřit talentům z oblasti vývoje hardwaru i softwaru a nejnovějším trendům a technologiím. Program kromě hlavní soutěže přinese také přednášky pro širší veřejnost a speciální workshopy pro děti.

Tři části programu #AimtecHackathon pro různé cílové skupiny umožňují získat nové zkušenosti a vědomosti nenásilnou a zábavnou formou všem zúčastněným. Hlavním bodem je samotný hackathon určený nejen pro programátory, ale také pro specialisty na hardware, UX, grafiku, VR a ostatní příbuzné obory. Vítáni jsou i ti, kdo zatím nemají moc zkušeností a chtějí se k nim dostat zkratkou. Účastníci mají možnost nejen se naučit něco o technologiích, ale také o týmové práci a o vedení projektu. Během čtyřicetihodinového maratonu budou k dispozici mentoři pro jednotlivé technologie, kteří nezasahují do náplně projektů týmů, ale poskytují know-how potřebné k jejich dokončení. Tím je #AimtecHackathon specifický – pořadatelé nechávají účastníkům naprosto volné ruce při tvorbě zadání projektu, jediným omezením jsou dostupné technologie, čas a dovednosti jednotlivých hackerů. Akce zaujala i několik týmů z Bavorska, které přijedou poměřit síly s českými kolegy.

Partneři letos poskytli široké spektrum technologií pro IoT, virtuální realitu, rozpoznávání řeči nebo roboty – zapůjčí je firmy Desseq a OpenTechLab Jablonec nad Nisou. Dalšími partnery jsou Amazon Web Services, Arduino-shop.cz, GoodVision, iNFINITE production, RVTECH, SentiSquare, SIMPLECELL a SpeechTech.

Druhá část programu cílí na odbornou i laickou veřejnost, která se chce dozvědět, co hýbe tech-světem. Na TechTalks uslyšíme například o dataminingu, machine learning, kyberbezpečnosti nebo 3D tisku. Do Plzně přijedou své zkušenosti předat například Petr SomolCisco nebo Josef Steinberger ze SentiSquare. Celkem posluchače čeká deset prezentací, program je postupně doplňován na stránkách www.aimtechackathon.cz.

Celý IT víkend uzavře nedělní odpoledne pro děti a jejich rodiče. Moving Station se promění na jedno velké hřiště pro Younghackers. Mladší návštěvníci si budou moci vyzkoušet na stanovištích partnerů nvias, SPŠE, Centrum robotikyCampo arduino (FAV ZČU) práci s IoT technologiemi. Na pořadu dne jsou i dva speciální workshopy, ze kterých si děti své IoT výrobky odnesou domů. Součástí programu je prezentace možností technického a IT vzdělávání v Plzni.

Ať už programujete, o IT se jen zajímáte nebo máte doma malého technického nadšence, přijďte o víkendu 8. – 10. 3. 2019 do Moving Station v Plzni. Stačí se přihlásit na www.aimtechackathon.cz.

Pořadatelem akce je Aimtec, partnery jsou: Amazon Web Services, Arduino-shop.cz, Centrum robotiky Plzeň, DataScript, Fakulta aplikovaných věd ZČU, GoodVision, iNFINITE production, nvias, OpenTechLab Jablonec nad Nisou, RVTECH, SentiSquare, SIMPLECELL, SpeechTech a VOŠ a SPŠE Plzeň.