Tiskové zprávy

Prosvětlete životy svých zaměstnanců jediným klikem v aplikaci

Software Interact Pro odemyká sílu IoT propojeného osvětlení malým a středním podnikům

Signify (Euronext: LIGHT), světový lídr v oblasti osvětlení, představil Interact Pro, nejnovější doplněk svého IoT portfolia Interact. Jedná se o první multitaskingový chytrý osvětlovací systém a software, který byl vyvinut speciálně pro malé a střední podniky. Zároveň se jedná o nejnovější krok k dalšímu růstu a posílení vedoucího postavení Signify v oblasti propojeného osvětlení, softwaru a služeb.

V loňském roce představovaly tržby za systémy a služby více než 900 milionů EUR, což představuje nárůst tržeb o 51 %. Společnost Signify je přesvědčena, že aplikace Interact Pro podpoří další rozšíření nabídky IoT produktů pro nové zákaznické segmenty.

Interact Pro je intuitivní aplikace s řídící jednotkou, která umožňuje středním a malým podnikům spravovat systém osvětlení. Pomáhá jim pracovat efektivněji, má pozitivní vliv na produktivitu a pohodu zaměstnanců a zároveň pomáhá snižovat náklady na energie. Interact Pro spolupracuje se všemi svítidly z řady Interact Ready a senzory Philips. Systém umožňuje zaměstnancům volbu správného osvětlení s ohledem na kvalitu jejich zraku, denní dobu nebo pracovní úkol.

Výzkumy ukazují, že lidé stráví ohromujících 90 % svého života v budovách. Výběr správného osvětlení je tak velmi důležitým krokem, zvláště pak na pracovišti. Systém Interact Pro pomáhá zvyšovat produktivitu na pracovišti, jelikož vytváří příjemné pracovní prostředí, které podněcuje zaměstnance k těm nejlepším výkonům.

Dobré světelné podmínky mohou pomoci lidem zlepšit náladu a celkové pohodlí. Možnost kontroly vlastního pracovního prostředí zároveň zvyšuje spokojenost zaměstnanců a jejich produktivitu,“ říká James Gubbins, majitel společnosti Pelling Marketing By Design ve Farnham na jihu Anglie. „To můžeme potvrdit ze zkušeností z naší kanceláře, kde zvyšujeme produktivitu používáním aplikace Interact Pro pro smartphony. Zaměstnanci si například mohou personalizovat osvětlení své pracovní plochy a senzory v kuchyni automaticky vypínají světla, když tam nikdo není. Díky tomu se nám podařilo snížit náklady za energie až o 80 %.

Inteligentní světla pro inteligentnější podnikání

Systém Interact Pro je navržen pro malé až středně velké komerční prostory do 1 000 m2 kanceláří a do 10 000 m2 průmyslových prostor a umožňuje současně propojit až 200 světelných bodů. Software Interact Pro je propojený s cloudovým úložištěm a zahrnuje webový portál, bránu, řídicí panel a aplikaci, pomocí které lze osvětlení ovládat.

Interact Pro se nejlépe hodí pro využití v kancelářích, skladech a parkovacích garážích. Světelné senzory automaticky detekují, zda je někdo přítomen, a podle toho spouštějí a vypínají světla, čímž výrazně snižují spotřebu energie a celkové náklady. Senzory zároveň snímají úroveň denního světla a podle toho automaticky upravují intenzitu osvětlení, čímž opět pomáhají ke snižování nákladů za energie. Data z připojeného osvětlovacího systému se zobrazují na řídicím panelu a v aplikaci Interact Pro. Díky tomu se mohou majitelé podniků informovaně rozhodovat o spotřebě energií a zároveň tak naplňovat cíle udržitelnosti a společenské odpovědnosti firmy. Platforma Interact IoT navíc umožňuje nastavení push-notifikací a aktualizací zabezpečení, takže systém je neustále automaticky aktualizován.

Internet věcí odemyká v oblasti osvětlení jedinečné příležitosti. Jsme rádi, že prostřednictvím Interact Pro tyto příležitosti můžeme přinést také malým a středním podnikům,“ říká Harsh Chitale, Business Group Leader ze společnosti Signify. „Díky narůstajícímu množství dat může Interact Pro malým a středním podnikům pomoci lépe se rozhodovat o tom, jak zvýšit produktivitu a zároveň zpříjemnit práci svým zaměstnancům.

Průlom v rychlosti uvádění do provozu

Software Interact Pro i Philips Interact Ready svítidla jsou podporována otevřeným bezdrátovým protokolem Zigbee 3.0. Nastavení systému bezdrátového propojeného osvětlení pomocí aplikace umožňuje mnohem rychlejší instalaci, než je běžné u tradičních osvětlovacích systémů. Instalační technici tak mohou rychleji přejít na další úlohu a zároveň minimalizovat narušení činnosti klienta. Interact Pro je jediným systémem, který dokáže kombinovat různé druhy svítidel propojeného osvětlení při stejné úrovni funkcí jako je stmívání, seskupování a časové nastavení.

Interact Pro umožňuje profesionálům s osvětlením poskytovat služby založené na znalostech získaných dat a díky této přidané hodnotě mohou svým zákazníkům poskytovat pozitivní doporučení a podporovat dlouhodobější obchodní vztahy. Technici mohou na základě souhlasu vlastníka podniku provádět prostřednictvím řídicího panelu Interact Pro vzdálenou diagnostiku včetně kontroly stavu. To jim umožňuje snadno identifikovat jakýkoli problém s osvětlovacím systémem a omezit zbytečné výjezdy ke klientovi.

Software Interact Pro je celosvětově dostupný a lze ho získat výhradně prostřednictvím partnerů programu Signify. Školení a prezentace nového softwaru Interact Pro budou probíhat po celém světě a podpora bude vždy poskytována průběžně dle potřeby.

Philips Interact Ready svítidla a senzory

Nová řada svítidel, lamp, senzorů a spínačů Philips Interact Ready, které jsou kompatibilní se systémem Interact Pro, je nyní také celosvětově dostupná. Řada svítidel Interact Ready zahrnuje panely, stropní svítidla, vodotěsná svítidla a LED trubice.