PR články

Sigfox zařízení chránilo 10 000 sportovců

V návaznosti na Světové hry speciálních olympijských her Abu Dhabi 2019, Sigfox, přední světový poskytovatel IoT služeb a první globální operátor sítě 0G, oznamuje úspěšné partnerství s poskytovatelem technologií iWire a LITE-ON Technology Corp.

Během světových her speciálních olympijských her v Abu Dhabi v březnu 2019 vytvořili řešení pro sledování bezpečnosti 10 000 sportovců a delegátů, kteří se mohli dobrovolně do programu přihlásit.

S letošními speciálními světovými hrami olympijských her jsme měli jedinečnou příležitost poskytnout energeticky efektivní konektivitu pro 10 000 lidí připojených na akci, která maximalizuje jejich bezpečnost a naplňuje vizi udržitelnosti regionů, a to díky našemu celosvětovému pokrytí sítě.“ řekl Ahmed Fasih Akhtar, zakladatel, místopředseda a generální ředitel společnosti iWire Connect LLC, operátor Sigfox v SAE.

Světové hry speciálních olympijských her Abu Dhabi 2019 jsou největší sportovní a humanitární událostí na planetě, letos se představilo 200 národů, více než 7 000 sportovců, 20 000 registrovaných dobrovolníků a stovky tisíc diváků. Akce se konala v 50. výročí speciálního olympijského hnutí a umožnila lidem s mentálním postižením prostřednictvím sportu sociální začlenění.

Společnost Sigfox, která spolupracuje se společností iWire Connect LLC, poskytovatelem technologií a společností LITE-ON, vytvořila řešení, které spojuje připojení Sigfox a WiFi v jednoduchém zařízení podobném kreditní kartě. Za méně než 3 měsíce byla společnost LITE-ON schopna vyvíjet, vyrábět, certifikovat a dodávat 10 000 zařízení, která fungují na síti 0G Sigfox. Zařízení jsou vybaveny bateriemi, které zajišťují až 4 měsíční výdrž a jsou plně uzpůsobeny nepřetržitého servisu po celý týden události.

Raouti Chehih, CAO ve společnosti Sigfox poznamenal: „Toto je první řešení, které bylo zavedeno na akcích tohoto typu a jeho velký úspěch na hrách ukazuje na obrovský potenciál technologie nejen pro větší sportovní akce, jako je Světový pohár a Olympijské hry, ale také pro samotný asset tracking. Jsme nadšeni, že jsme se podíleli na poskytování služeb, které nám pomohly zajistit bezpečnost 10 000 účastníků na speciálních olympijských hrách a těšíme se další budoucí využití tohoto řešení.

V průběhu akce od okamžiku příchodu do odjezdu, čidla (které měly osoby u sebe) pravidelně předávaly zprávy včetně nejbližších WiFi MAC adres, aby pomohly identifikovat umístění sportovců a delegátů v případě ztráty osoby. MAC adresy byly převedeny na souřadnice založené na WiFi službách společnosti Sigfox Atlas. Díky integrovanému tlačítku, byla zařízení také schopna poslat výstrahu, pokud se osoba ocitla v nouzové situaci nebo potřebovala pomoc.

Zdroj