Tiskové zprávy

Společnost ENBRA představila na brněnském veletrhu URBIS budoucnost dálkových odečtů

Společnost ENBRA se 5. a 6. června zúčastnila brněnského veletrhu URBIS SMART CITY FAIR, který byl zaměřený na obor Smart city. Zástupci společnosti se zde představili i v rámci konferenčního programu. Vedoucí technického oddělení Ivo Winkler odprezentoval příspěvek k budoucnosti dálkových odečtů v konceptu Internetu věcí.

Možnosti způsobu odečtů, rozvoj nových technologií či porovnání současného stavu s budoucími způsoby měření a procesem zpracování dat v návaznosti na plánování výstavby nejen jednotlivých budov, ale i městských celků. To byla hlavní témata příspěvku vedoucího technického oddělení společnosti Enbra Ivo Winklera v rámci čtvrtečního konferenčního programu veletrhu URBIS SMART CITY FAIR. Samotná dvoudenní akce se přitom věnovala zejména konceptu chytrých měst.

Z našeho pohledu je osvěta o budoucnosti nejen měření spotřeby, ať už vody, tepla či elektřiny, ale i zpracování dat do užitečných znalostí mimořádně důležitá. Již současné technologie nabízejí řadu možností směrem k optimalizaci nákladů a celkové energetické úspoře. Jedním z hlavních prvků je zejména úprava chování směrem k menší spotřebě a přesnějšímu plánování využití zdrojů. Jeho význam bude do budoucna dále stoupat, “ uvedl Winkler.

ENBRA svým vystoupením na veletrhu URBIS navázala na nedávný příspěvek na dubnových Dnech teplárenství a energetiky na stejné téma. „Tak jako je odečet hodnot a zpracování dat denní náplní naší práce, která se s využitím Smart meteringu spolu s Internetem věcí promění. Snažíme se přenést naše myšlenky směrem k potenciálním uživatelům a potenciálním zákazníkům. Poznatky z naší dosavadní praxe využíváme k vývoji nových směrů a realizaci nových myšlenek nejen v oblasti odečtů, ale i následné práce se získaným znalostmi,“ uzavřel Ivo Winkler.

Zdroj