Tiskové zprávy

#LikeABosch:Hvězda IoT je zpátky aby zatopila pod kotlem!

Bosch zahajuje topnou sezónu novým rapovým videoklipem.

  • „Heat smart #LikeABosch“ je návratem hvězdy IoT Bosch na obrazovky.
  • IFA 2019: zahájení sezóny s inteligentním a propojeným topným systémem EasyControl.
  • Další hlavní témata Bosch na IFA 2019: nová řešení pro propojenou domácnost a ohleduplný životní styl.

Heat smart #LikeABosch. S tímto poselstvím se na scénu vrací Shawn – oknírkovaná hvězda IoT úspěšné celosvětové image kampaně Bosch. V řadě zemí světa právě začíná topná sezóna a dodavatel technologií a služeb představuje další úderné video na veletrhu spotřební elektroniky IFA v Berlíně. Rapující hvězda IoT se v něm vrací z cest zpátky do svého domu, který je předem vytopený díky propojeným řešením od společnosti Bosch. Ve svém proslaveném hip-hopovém stylu ovládá Shawn skrze aplikaci na telefonu chytrý ovladač vytápění EasyControl pomocí kterého bez námahy nastavuje teplotu v jednotlivých místnostech – ještě předtím, než překročí práh svého domu.

Bosch na IFA 2019: inteligentní konektivita pro ohleduplný životní styl

Jedinečnost této propojené technologie spočívá v tom, že využívá detekci přítomnosti k automatickému předehřívání domácnosti, jakmile se uživatel dostane do její blízkosti. Chytrý ovladač EasyControl v kombinaci s aplikací na telefon nabízí také pohodlné ovládání jednotlivých místností a usnadňuje nastavení vytápění odkudkoliv na světě.

Kromě ovladače EasyControl představí Bosch na letošním veletrhu IFA řadu dalších řešení pro domácnost. Ty mimo jiné zahrnují kouřový alarm nové generace Twinguard, který je nyní možné ovládat pomocí aplikace Bosch Smart Home. Pokud se alarm spustí, do telefonu se okamžitě odešle zpráva. Kromě toho Bosch představí inovace pro předcházení plýtvání potravinami a pro ohleduplný životní styl. Ty se týkají kuchyňských pomocníků vybavených umělou inteligencí až po inteligentní, snadno ovladatelné pračky a sušičky a první pylový filtr pro digestoře Bosch.

Virálový úspěch IoT následuje skutečný úspěch na trhu

Jako přední dodavatel v oblasti IoT hodlá Bosch pokračovat v kampani #LikeABosch a navázat tak na její úspěch: první video, které bylo zveřejněno v lednu 2019, má již přes 40 miliónů online zhlédnutí a zařadilo se mezi deset nejúspěšnějších reklamních spotů na webu (virálů) v roce 2019. Bosch neustále rozšiřuje svou pozici předního dodavatele v oblasti IoT: v roce 2018 společnost prodala 38 milionů produktů propojených s internetem. V současnosti se 20 procent z přibližně 27 000 softwarových vývojářů zaměřuje výhradně na IoT. Bosch očekává, že celosvětový trh IoT bude do roku 2020 růst ročně o 35 procent na celkových 250 miliard USD. To je také důvod, proč si společnost dala ambiciózní cíle a chce do té doby propojit všechna svá elektronická zařízení s internetem. Kromě toho budou pro každé zařízení nabízeny datové služby, přičemž zde hraje klíčovou roli umělá inteligence.

Další informace o kampani #LikeABosch najdete na iot.bosch.com.

Zdroj