Tiskové zprávy

České Radiokomunikace vstupují do segmentu Business Inteligence a Big Data

České Radiokomunikace (CRA) zahajují spolupráci se společností Dataddo a navazují na své současné aktivity v oblasti internetu věcí (IoT). V partnerské spolupráci nabízejí řešení, díky němuž je možné propojit CRA IoT Cloud se všemi renomovanými platformami a aplikacemi Business Inteligence (BI) a Big Data, jako jsou Microsoft Power BI, Google Data studio, Klipfolio, Tableau a další.

Jedná se o unikátní řešení, které propojuje IoT infrastrukturu a cloudové prostředí CRA s integrační datovou platformou Dataddo. Společné řešení kompletně zajišťuje kódování, dekódování a transformaci dat. Zprávy z LoRaWAN zařízení, přenesené IoT sítí CRA, jsou dále zpracovány platformou Dataddo, kde jsou upravené do formátu, který očekává BI nebo Big Data platforma na vstupu. Pro zákazníky to znamená, že nepotřebují speciální aplikace pro zprávy z IoT zařízení, ale ty jsou integrovány přímo do platforem, které jsou zvyklí používat. Všechny informace tak dostanou přehledně, na jednom místě, v podobě, která právě jim vyhovuje.

Zahájení spolupráce s mladou firmou Dataddo posouvá naše aktivity v oblasti IoT novým směrem. Segment Business Inteligence a Big Data se v současné době přímo raketově rozvíjí a pro nás je to jedinečná šance jak být součástí. Nabízené řešení je vhodné pro všechny společnosti, které kladou důraz na moderní pojetí data managementu a pro něž je práce s daty páteří v budování jejich businessu,“ říká Anna Tůmová, tisková mluvčí CRA.

Dataddo poskytuje integrační datovou platformu, která propojuje libovolné datové zdroje, zejména CRM, analytické nástroje, ERP, či nástroje pro project management. Díky automatizaci a datové transformaci postavené na vlastní unikátní technologii umožňuje doručovat veškerá data do libovolného BI nástroje, databáze nebo datového skladu. Dataddo automatizuje datovou výměnu napříč mnoha systémy a umožňuje společnostem implementovat efektivní data-driven rozhodování. Dataddo v současnosti poskytuje služby pro zákazníky z více než třiceti zemí světa. Mezi nejznámější se řadí UBER a z českých FTV Prima. Prestižní analytická společnost Gartner označila ve svém reportu Dataddo jako Cool Vendor 2019 pro oblast Data management.