AimtecHackathon 2020: Biometrie, 3D tisk i program pro děti

Pátý ročník tradiční akce #AimtecHackathon nabídne o víkendu 20.–22. března hned několik lákadel. Vedle souboje hackerských projektů přinese i přednášky o nejnovějších technologiích pro veřejnost nebo dětský program. Návštěvníci se mohou těšit na prezentace odborníků na téma bezpečnosti biometrických údajů, 3D tisku nebo digitalizace zemědělství. Akce se bude konat v plzeňské Moving Station.

Cílem #AimtecHackathonu je nejen přiblížit svět technologií různým věkovým kategoriím, ale zejména propojit IT nadšence a nabídnout prostor pro vznik zcela nových unikátních projektů. „Dáváme k dispozici technologie, které nejsou přístupné jen tak pro každého. Z naší pozice je ale jednodušší je získat, díky nim mohou vzniknout skvělé projekty s velkým přínosem,“ vysvětluje jeden z hlavních organizátorů Jiří Dobrý ze společnosti Aimtec.

TechTalks – nejzajímavější technologie v kostce

Na sobotní sérii přednášek TechTalks mohou dorazit všichni, koho zajímají technologie, bezpečnost dat nebo digitalizace, která dnes provází a ovlivňuje prakticky všechna odvětví běžného života. Hlavním řečníkem bude prof. Ing. Dipl.-Ing. Martin Drahanský, Ph.D., vedoucí biometrické laboratoře na Fakultě informačních technologií VUT v Brně. Svou přednášku zaměří na téma, aktuálně velmi palčivé, zda jsou i dnes otisky prstů či sítnice opravdu zárukou bezpečnosti. Účast přislíbili také Ondřej Tomas ze společnosti CleverFarm, která pomáhá s aplikací nejnovějších technologií do zemědělství, a nebude chybět ani Ondřej Kašpárek z PrusaLab nebo Agi Gonda z e-NABLE Slovakia a další. Poslední dva jmenovaní se zaměří na 3D tisk. Kompletní program je k dispozici na aimtechackathon.cz.

HackIT – 40 hodin hackování, neomezené možnosti

Hlavním bodem akce #AimtecHackathon je HackIT – část věnovaná programátorům a dalším lidem s technologickým myšlením, kteří chtějí zrealizovat svůj vlastní projekt nebo načerpat nové zkušenosti. Vítáni jsou i grafici, UX odborníci a specialisté na hardware. Stejně jako v předchozích letech budou mít týmy k dispozici mentory a technologie a bude jen na nich, co během čtyřiceti hodin programování vytvoří. Celá akce vyvrcholí v neděli dopoledne prezentací všech hackerských projektů a vyhlášením vítězů. Podrobnější informace a přihlášky jsou k dispozici na aimtechackathon.cz.

YoungHackers – workshopy pro juniory

Společně se vzdělávacími a zájmovými organizacemi připravil Aimtec na neděli 22. března program pro nejmladší technologické nadšence, především pro žáky základních škol. Během hravého odpoledne si děti a mládež budou moct vyzkoušet nejrůznější soutěže a hračky, jejich rodiče budou mít šanci probrat možnosti technologického vzdělávání v Plzni osobně přímo se zástupci škol a zájmových sdružení. Přihlášky a bližší informace jsou na aimtechackathon.cz.

#AimtecHackathon 2020

Pátek 20. března – neděle 22. března
Moving Station, Plzeň
aimtechackathon.cz

Pátek–neděle HackIT – programátorský maraton. Partneři: Amazon Web Services, Arduino-shop.cz, CleverMaps, desseq.eu, e-NABLE Slovakia, Fakulta aplikovaných věd ZČU, iNFINITE production, juicymo, Správa informačních technologií města Plzně, SpeechTech, RVTECH.

Sobota TechTalks – přednášky pro veřejnost. Partneři: Apify, Certicon, CleverFarm, CleverMaps, e-NABLE Slovakia, PrusaLab.

Neděle YoungHackers – hravé odpoledne pro děti. Partneři: Campo Arduino, Centrum robotiky Plzeň, KidsLab, nvias, VOŠ a SPŠE Plzeň.