Chytré zemědělstvíDoprava a logistikaIoT produktyPR článkyPrůmysl 4.0Smart City

MONTES – špičkové řešení monitorování majetku

Nová služba MONTES společnosti TESLA Hloubětín je řešení, které pomocí malých bezdrátových senzorů a nepřetržité alarmové služby dokáže monitorovat neoprávněný vstup vchodovými dveřmi, krádež vozidla nebo zaplavení domácnosti z prasklé trubky ve zdi. Ve všech těchto případech je technologie schopna okamžitě zavolat na mobilní telefon, kde senzor uživateli řekne, co se přesně událo.

Služba MONTES klade důraz na jednoduchost a snadnou použitelnost. Zprovoznění senzoru se službou zvládne každý z mobilu během jedné minuty. Senzor se umístí na požadované místo a pak už se jen zadá telefonní číslo, na které technologie zalarmuje uživatele v případě nebezpečí. Celá instalace je tak velice rychlá, a především nenáročná.

Pomáhá i obcím

Portfolio společnosti TESLA zahrnuje také sen­zory pro monitorování životního prostředí, které umožňují měřit hlukovou a průjezdovou zátěž na komunikacích, výskyt nebezpečného radonu ve školách, školkách a obecních budovách nebo aktuální stav hladiny v řekách, rybnících a vodních nádržích. Měřené údaje jsou ihned k dispozici v přehledné podobě na webu.

MONTES umožňuje snadné vytvoření celonárodní či regionální mapy pro konkrétní sledovanou veličinu, kdy jsou jednotlivé měřící body zobrazeny na mapovém podkladě a uživatel si snadno filtruje monitorované hladiny úrovní nebo vybrané skupiny senzorů. Užitečnou variantou je prezentace naměřených dat v systému GIS, který je běžný v rámci municipální oblasti.

Uplatnění v průmyslu

Bezdrátové senzory, které na baterii vydrží roky, přinášejí nové možnosti i v průmyslu a zeměděl­ství. Služba MONTES nově umožňuje sledo­vat zaplněnost sil a zásobníků, kde lze nyní nejen efektivně řídit doplňování, ale i hlídat případné krádeže materiálu a krmiva. Technologie dále umí monitorovat teplotu skladovaného zboží a podmínky při jeho přepravě včetně aktuální pozice. Logistika potravin, léků a dražšího zboží je tak pod neustálým dohledem.

MONTES je navíc otevřený systém, který může předávat informace do uživatelské aplikace třetí strany. Pokud zákazník nechce, nemusí si zvykat na něco nového. Dokonce mu do systému umožní začlenit stávající senzory. Všechny pak má jednoduše na jednom místě.

TESLA a IoT

Jakožto technologická společnost s hlubokou tradicí se TESLA snaží neustále modernizo­vat, inovovat a s vizí přiblížit moderní technologie lidem v běžném i pracovním životě. Internet věcí je pouze nástroj, pomocí kterého se tato vize naplňuje a stává skutečností. MONTES představuje službu pro lidi, a proto se snaží být ve všech aspektech právě lidský. Neobtěžuje, šetří čas a pomáhá.

Více na https://www.tesla.cz/iot-program-montes/